Shkelja e marrëveshjes së 5 Qershorit, Meta: Të reflektojnë të gjithë urgjentisht, mund të ketë referendum…

0
21

13:52, 19/10/2020

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka folur në lidhje me shkeljet e marrëveshjes së 5 qershorit, teksa ka kërcënuar që çështja mund të kthehet edhe në referendum.

“Presidenti është pro marrëveshjes për 5 qershorin. Të gjithë duhet të reflektojnë dhe të mos e kthejmë në një referendum. Do të jetë më I madhi që kanë bërë shqiptarët që nga Skënderbeu dhe këtë gjë nuk e ndal dot askush. Të bëhen pjesë të gjithë e kohës së humbur dhe të mos shkojmë në referendum. Siç ka bërë dhe heroi ynë kombëtar”, ka thënë Presidenti Meta.

A ka plane presidenti?“Presidenti do të bëjë çdo gjë të që të respektohet 5 qershori. Ata do të vendosin me kokëfortësinë e tyre ta cojnë Shqipërinë në referendum patjetër. Presidenti është me të 

© SYRI.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here