VIDEO-SKANDALOZE/ Pas 7 orësh ecje, priftit serb ‘i hipën gjaku në kokë’, heq flamurin shqiptar nga kulla e vrojtimit

0
26

Prifti, i shoqëruar nga dy miq të tij, u ngjit në tavanin e kullës dhe hoqi flamurin shqiptar, që kishte ngelur atje që nga koha e luftës. Featured image of article: VIDEO-SKANDALOZE/ Pas 7 orësh ecje, priftit serb ‘i hipën gjaku në kokë’, heq flamurin shqiptar nga kulla e vrojtimitMomenti kur prifti hoqi flamurin15 Tetor, 2020 12:22

BEOGRAD– Një prift serb ka hequr një flamur shqiptar që qëndronte në kullën e vrojtimit në Koshare, teksa kishte përfunduar një ecje prej mbi 7 orë. Në një video të publikuar nga gazeta serbe “Novosti”, prifti, i shoqëruar nga dy miq të tij, u ngjit në tavanin e kullës dhe hoqi flamurin shqiptar, që kishte ngelur atje që nga koha e luftës.

“Meqenëse isha sipër, pashë drejt flamurin, atë shqiptar, i cili fluturon nga kulla e vrojtimit që nga viti 1999, pas tërheqjes së ushtrisë sonë. Disa emocione më pushtuan dhe iu afrova dhe e hoqa”, ka thënë ai.

VIDEO-MOMENTI:
https://imasdk.googleapis.com/js/core/bridge3.417.2_en.html#goog_1630741350

EKSKLUZIVNO: Srpski sveštenik skida albansku zastavu sa Košara


(F.g/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here