Bilanci në Kosovë/ Rritet numri i infektimeve, 124 persona rezultojnë pozitivë

0
44

Ndërsa janë shënuar 1,770 raste aktive dhe janë shëruar 49 pacientë.

PRISHTINË-Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka raportuar një rritje të numrit të rasteve të infektimit. Gjatë 24 orëve të fundit nga 974 testime që janë bërë kanë rezultuar pozitivë 124 persona.

Nga 974 mostrat e marra në 24 orët e fundit, 124 kanë rezultuar pozitiv, ndërsa nuk ka asnjë rast të vdekjes së pacientëve nga Covid 19. Është shqetësues numri i madh i të infektuarve në Prishtinë ku shifra arrin në 72 brenda 24 orëve. Komuna, Shtabet emergjente, policia, Inspektoratet pres ta rrisin në maksimum kontrollin dhe zbatimin e masave anti Covid”, ka shkruar Zemaj.

Ndërkohë numri në total i infektimeve në Kosovë është 17.263 kurse i personave që kanë ndërruar jetë është 657 njerëz. Ndërsa janë shënuar 1,770 raste aktive dhe janë shëruar 49 pacientë.

(k.a/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here