Vrau kunatën me të cilën kishte edhe lidhje intime, Prokuroria kërkon burg përjetë për Dashamir Xhepën

0
40

Ngjarja e rëndë ndodhi më 14 shkurt të vitit të shkuar. Lirie Xhepa ishte kunata e ve e Dashamir Xhepës, pasi i shoqi i kishte vdekur kohë më parë. Ajo ishte nënë e katër fëmijëve, tme të cilët jetonte në Sharrë, pranë kunatit që i mori jetën. Ditën e Shën Valentinit, më 14 shkurt të një viti më parë, Dashamiri e takoi Lirien dhe e qëlloi me dy plumba, duke e lënë të vdekur.

TIRANË– Prokuroria ka kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për Dashamir Xhepën, vrasësin e nënës së katër fëmijëve, Lirie Xhepa, të cilën e kishte edhe kunatë. Mësohet se pretenca e prokurorisë është dhënë gjatë senacës së sotme që u mbajt në Gjykatë.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 14 shkurt të vitit të shkuar. Lirie Xhepa ishte kunata e ve e Dashamir Xhepës, pasi i shoqi i kishte vdekur kohë më parë. Ajo ishte nënë e katër fëmijëve, tme të cilët jetonte në Sharrë, pranë kunatit që i mori jetën. Ditën e Shën Valentinit, më 14 shkurt të një viti më parë, Dashamiri e takoi Lirien dhe e qëlloi me dy plumba, duke e lënë të vdekur.

Ai u arrestua pak ditë pas krimit në një hotel në Peshkopi. Përpara trupit gjykues, Xhepa tha se kishin konflikte për pronat dhe se viktima u kishte ulur reputacionin duke krijuar lidhje intime mepersona të tjerë në fshat, por hetimet zbuluan se vitkima dhe autori, kishin vetë një marrëdhënie të tillë.

(f.m/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here