Foto/ Moti i keq zhyt nën ujë qytetin grek

0
45

Tet 22, 2020

Pamje tronditëse të marra nga ajri tregojnë shkallën e shkatërrimit që ka lënë pas moti i keq në Karteros, Heraklion.

Pamjet janë publikuar në faqen “Zjarrfikësit e Prefekturës Heraklion” dhe tregojnë sesi uji ka shkatërruar shtëpi dhe ka “pushtuar” sipërfaqe të tëra toke.

Tetë shoferë mbetën të bllokuar si pasojë e motit të keq, të cilët më në fund arritën të lirohen dhe të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa trafiku nuk mungoi nga shoferët që humbën kontrollin e automjeteve të tyre.

Intensiteti i ujit shkaktoi dëme të pallogaritshme në rrugë, si dhe në shumë makina, shtëpi dhe prona.

(burimi:abcnews)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here