HOROSKOPI SOT, 22 TETOR 2020

0
73

Dashi

Dite e zakonshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ja kaloni mire pranë partnerit, por nuk do përjetoni emocione te veçanta. Beqaret duhet te mos nxitohen për te krijuar një lidhje sepse disa persona do kërkojnë vetëm t’i gënjejnë e t’i mashtrojnë. Merkuri do ju ndihmoje ne planin financiar dhe do ua beje me te qarta mendimet. Gjendja do stabilizohet shpejt.

Demi

Jeta sentimentale do jete ne plan te dyte gjate kësaj dite sepse prioritet do i jepni jetës profesionale. priten edhe projekte te reja mjaft te rëndësishme. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa asnjë te veçante. Merrini gjerat si t’iu vijnë. Ne planin financiar do jeni te detyruar te hiqni dore nga shpenzimet e tejskajshme sepse gjendja nuk duhet shume e favorshme.

Binjaket

Tregohuni te sinqerte sot me atë qe keni ne krah dhe mos i mbani asnjë te fshehte, Kjo do e shtoje besimin e tij tek ju dhe do ua rrite piket. Beqaret do kërkojnë te qëndrojnë serish vetëm dhe as qe do iu shkoje neper mend te joshin dike. Financat ka rrezik te ndërlikohen disi. Mbajini këmbët mbi toke sepse shume shpejt mund te pendoheni nga veprimet e kryera.

Gaforrja

Do keni disa përplasje me partnerin tuaj gjate kësaj dite megjithatë nuk do alarmoheni nga kjo. Pas mesditës klima do filloje dalëngadalë te ngrohet. Beqaret me ne fund do ja arrijnë qëllimit dhe do e bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Ne planin financiar do përballeni me vështirësi goxha te mëdha, prandaj do ju duhet patjetër te hiqni dore nga disa shpenzime.

Luani

Çdo gjë do shkoje si duhet sot ne planin sentimental. Do i kuptoni gabimet qe keni bere dhe do mundoheni te gjeni mënyrën e duhur për t’i ndrequr. Beqaret as qe do e kenë mendjen tek dashuria sepse edhe ashtu si janë do ndihen për mrekulli. Gjendja e financave do jete goxha e mire. Do arrini te kryeni transaksione te rëndësishme dhe disa investime te mira.

Virgjeresha

Nëse keni kohe qe jeni ne një lidhje, por kohet e fundit ju kane dale disa probleme te vogla, mire është te mundoheni t’iu gjeni zgjidhje te shpejte dhe te mendoni vetëm për te ardhmen. Nuk ja vlen te merreni gjate me gjera elementare. Beqaret do kenë një dite shume te zakonshme dhe pa ndonjë emocion te madh. Financat do kenë disa tronditje te vogla.

Peshorja

Dite mjaft e turbullt kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do i çoni me tej projektet qe keni nisur me herët dhe here pas here do ndiheni te mërzitur. Beqaret nuk do jene me fat, kështu qe sado ta kërkojnë dashurinë, nuk do mund ta gjejnë dot. Me financat do jeni gjithë kohës vigjilente dhe nuk do kryeni aspak shpenzime te pamenduara.

Akrepi

Dite mjaft e këndshme kjo e sotmja për personat qe janë ne një lidhje. Do ndiheni te bekuar nga yjet dhe do përjetoni emocione pa fund ne krahët e partnerit. Beqaret me shume gjase do fillojnë një histori dashurie mjaft pasionante. Ne planin financiar nuk priten aspak vështirësi sepse do dini t’i menaxhoni mjaft mire te ardhurat.

Shigjetari

Do keni ide shume te mira gjate kësaj dite sesi te bëni jetën tuaj ne çift sa me te bukur dhe harmonike. Gjithçka ka për te shkuar si e kishit ëndërruar. Beqaret do realizojnë takime mbresëlënëse dhe jeta ka për t’iu ndryshuar rrënjësisht. Ne planin financiar priten goxha vështirësi, kështu qe kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni.

Bricjapi

Dite e ekuilibruar do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do jeni te duruar dhe here pas here do hapni rruge ne mënyrë qe gjerat te ecin si duhet. Beqaret duhet ta kontrollojnë veten dhe jo te hedhin hapa te gabuara. Ne planin financiar do ndiheni me te qete. Me shume kujdes dhe maturi do i zgjidhni problemet qe keni pasur.

Ujori

Sot do e ndryshoni sjelljen dhe rutinën e jetës suaj ne çift vetëm e vetëm qe personi qe keni ne krah te ndihet sa me mire te jete e mundur. Debatet dhe mosmarrëveshjet do marrin fund njëherë e përgjithmonë. Beqaret do realizojnë një takim vendimtar i cili do ua ndryshoje jetën. Buxhetin do e menaxhoni me shume maturi dhe përkujdes. Gjendja do jete e qëndrueshme.

Peshqit

Nëse keni pasur probleme serioze me partnerin gjate kësaj kohe, sot gjerat duket se do fillojnë te përmirësohen. Do jeni me tolerante dhe do i pranoni gabimet qe keni kryer. Beqaret do jene te bekuar nga yjet dhe do e gjejnë personin e ëndrrave. Gjendja e financave do vije duke u përmirësuar fale masave qe keni marre dhe fale ndihmës se familjareve.

Burimi: “Kosovarja”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here