Ky fotograf tregon se si duket fëmijëria në shtete të ndryshme të botës

0
42

22/10/2020

Massimo Bietti është një fotograf italian që udhëton nëpër botë dhe fotografon momente të jetës së fëmijëve. 

Ai tashmë ka vizituar fëmijë në Indi, Rusi, Norvegji dhe shumë vende të tjera. 

Disa prej tyre, jetojnë në zonat më të largëta dhe secila fotografi na jep një vështrim të shkurtër të mënyrave të tyre të jetesës.

Thelbi i thjeshtë, por provokues i këtyre imazheve, na bën të futemi në botën e gjithsecilit prej tyre.

Shikoni fotot e mëposhtme, për të kuptuar sa të ndryshëm janë fatet e fëmijëve anë e mbanë botës:

1. Vanuatu

Image

2. Sudani i Jugut

Image

3. India

Image

4. Etiopia

Image

5. Rusi

Image

6. Malajzi

Image

7. Bangladesh

Image

8. Sri Lanka

Image

9. Birmania

Image

10. Norvegji

Image

11. Kamboxhia

Image

12. Nepal

Image

13. Madagaskar

Image

14. Laos

Image

15. Itali

Image

16. Papua Guinea e Re

Image

17. Sudani i Jugut

Image

Burimi: Bright Side 

Burimi:/ SYRI.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here