Papa Francesku habit botën/ Burrat që flenë me burra kanë të drejtë të martohen të bëjnë familje.

0
44

“Ata janë fëmijë të Zotit dhe kanë të drejtën e një familjeje”; Papa Francesku ka bërë deklaratën e tij më te bujshme deri tani lidhur me çiftet g a y që prej kohës kur u vendos në kryer të kishës katolike.

Papa Francesco, thirrje kishave: Strehoni familjet e refugjatëve - Tv Klan

Komentet e tij shfaqen ne një dokumentar te ri, dhe përbejnë praktikisht devijimin me te forte te tij prej rregullave te Vatikanit dhe paraardhësve.

“Askush nuk duhet të dëb ohet, apo të ndihet keq për atë që është. Ajo çfarë ne duhet të krijojmë është një ligj për bashkimin civil. Në këtë mënyrë, ata do të jenë të mbuluar ligjë risht”, ishte komenti i Papës argjentinas.

E diela e palmave, Papa Francesco: Siguritë thërrmohen, por zoti na thotë të kemi kurajo - Abc News

Burimi:/lajmejavore

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here