Sot në orën 10:00 seancë plenare/ Deputetët e opozitës së re interpelancë me ministren Gjonaj, do i kërkojnë “llogari” për situatën në burgje

0
48

Seanca pritet të nisë në orën 10:00. Deputetët e opozitës së re do të zhvillojnë një nterpelancë me ministren Gjonaj, ku do i kërkojnë “llogari” për situatën në burgje.Kuvendi i Shqiperise22 Tetor, 2020 9:23

TIRANË- Sot në orën 10:00 do të nisë seanca plenare e radhës. Mësohet se në këtë seancë do të zhvillohet një interpelancë me Ministres e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila është kërkuar nga deputetët, Lefter Maliqi, Artur Roshi, Adriatik Alimadhi, Fatjona Dhimitri. Kjo interpelancë do të zhvillohet për situatën e rënduar në burgje, grevën dhe emërimet në institucionet e dënimit.

Ndërkohë në seancën e sotme do të diskutohen edhe një sërë projektligjesh. Pjesë e disktutime do të jetë edhe  dekreti “Për propozimin Kuvendit të Shqipërisë të kandidaturave për anëtarë të Komisionit të Konkurrencës në Autoritetin e Konkurrencës”.

RENDI I DITËS:1 / 3

J.V/Dosja.al 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here