Ndodh e pazokonta në Australi, lind qingji me 5 këmbë

0
44

Ky fenomen aspak i zakontë ka ndodhur në fshatin Kojonup. Sipas mediave, ka qenë fermeri Marshall Bowey ai që ka shpërndarë me ndjekësit edhe fotografitë e qingjit të rrallë.

Qingji me 5 kembe (foto)

28 Shtator, 2020 22:13

AUSTRALI– Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Australi ku në një fermë tek një fshat i vogël ka lindur qingji me 5 këmbë. Ky fenomen aspak i zakontë ka ndodhur në fshatin Kojonup. Sipas mediave, ka qenë fermeri Marshall Bowey ai që ka shpërndarë me ndjekësit edhe fotografitë e qingjit të rrallë.

“Ne ishim duke pritur lindjen e qengjave, kur pamë se njëri prej tyre ishte me pesë këmbë. Nuk kam asnjë ide se çfarë e shkakton një gjë të tillë, nuk jam hasur asnjëherë me një gjë të tillë më parë”, tha Bowey.

Më tej Boëey tha se qengji ka lindur në një peshë optimale dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Burimi:/dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here