Pas debatit me Tean dhe sjelljes homofobe, Shqipja përjashtohet nga “Përputhen”

0
37

Tet 23, 2020

Një ditë pas debatit të zhurmshëm, emisioni ‘Përputhen’ ka vendosur që të përjashtojë nga emisioni konkurenten Shqipe.

Kjo pasi ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për flokët.

Në hyrje të programit të sotëm Bora Zemani deklaroi se si produksioni ka vendos ta përjashtojë konkurenten deri në një afat të pacaktuar nga programi.

‘Përgjegjësia jonë është shumë e madhe, jo vetëm nga publiku por dhe logos që përfaqësojmë.

Ne kurrsesi nuk bëhemi palë e thirrjeve homofobe dhe bullizuese. Ajo ka shfaqur sjellje të papërshtatshme.

Top Channel do të mbrojë këdo.

Ne kemi vendosur që përjashtojmë Shqipen në një afat të pacaktuar nga programi‘- shprehet moderatorja.

Burimi:/tch

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here