VIDEO befasuese/ Hidhet nga një helikopter në një lartësi prej 40 metrash pa parashutë

0
45

10:01, 27/10/2020

Një nga hedhjet më të guximshme të regjistruar u bë nga ish parashutisti John Brim, i cili u hodh nga një helikopter pa parashutë ndërsa po fluturonte 40 metra mbi det.

Britaniku 34 vjeçar humbi ndenjat për një kohë për shkak të forcës së goditjes dhe më pas u transportua në spital për ekzaminim.

Brim bëri këtë hedhje pasi dëshironte të thyente rekordin botëror Guinness për hedhjen më të gjatë me parashutë.

Sipas ekspertëve shpejtësia me të cilin 34 vjeçari u përplas në ujë ishte 130 km/orë.

Brim i cili njihet me nofkën ‘Peshku Fluturues’ kishte për qëllim të mblidhte para për institucionet e rehabilitimit të apostazisë.

” Unë dua të provoj se veteranët gjithmonë mund të arrijnë gjëra të mëdha dhe t’i parandalojnë ata të mendojnë për vetëvrasje, ” tha 34-vjeçari para kërcimit të tij.

Burimi:/SYRI.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here