PAMJE TË FRIKSHME TË URAGANIT ZETA, VALË MË TË LARTA SE 15 METRA DHE SHPEJTËSIA E ERËS 115 MPH (VIDEO)

0
50

Mbrëmjen e së mërkurës uragani Zeta ka përfshirë juglindjen e Luizianës. Zeta bëri zbarkimin me erëra 110 mph (177 km/h) dhe do të kishte qenë një stuhi e Kategorisë 3 me erëra 115 mph.

Sipas mediave të huaja ka qenë platforma në Gjirin e Meksikës që ka regjistruar shpejtësinë e erës dhe valët.

Kështu, një platformë në jug të Luizianës në Gjirin e Meksikës tregoi shpejtësi të erës me 150 mph dhe valë më të larta se 15 metra.

Zeta është stuhia e 11-të me këtë emër që godet Shtetet e Bashkuara këtë sezon dhe është stuhia e pestë me këtë emër që bën zbarkimin në Luiziana këtë sezon uraganesh, i cili zyrtarisht nuk përfundon deri më 30 nëntor.

VIDEO:

Burimi:/lajme.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here