SHIKONI NDËRTESAT E RRËZUARA NË TURQI NGA TËRMETI SHKATËRRIMTAR (VIDEO)

0
48

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7 ka goditur sot Turqinë dhe Greqinë. Epiqendra ishte në ishullin grek të Samos që ndodhet pranë brigjeve turke.

Qyteti Izmir në Turqi ka pësuar dëme të mëdha materiale. Shumë ndërtesa janë rrëzuar e shkatërruar, ndërsa të tjera kanë pësuar dëme të konsiderueshme.

Nuk ka ka ende raportime për viktima apo të lënduar.

Mediat turke kanë publikuar pamje të ndërtesave të shembura për shkak të lëkundjeve të forta sizmike. 

/tvklan.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here