Greqia shënon shifra të larta të të prekurve me koronavirus, 1 490 raste të reja në 24 orët e fundit

0
15

Profesoresha e Sëmundjeve Infektive Pediatrike EKPA  Lena Papaevangelou njoftoi sot se në 24 orët e fundit në Greqi u zbuluan 1 490 raste të reja të koronavirusit, ndërsa kishte një rekord të ri negativ të vdekjeve me 41 vdekje në 24 orët e fundit.

Bëhet me dije gjithashtu se numri i pacientëve të intubuar është 239.

Ndërkohë që 390 raste të reja të koronavirusit u zbuluan në Athinë dhe 412 në Selanik.

Burimi: balkanweb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here