Ekskluzive/ “Na kanë shpallur luftë si fis”! Flet njëri prej kushërinjve që i shpëtoi atentatit në Bulqizë: Djalit i vunë armën në kokë, mua më rrahën…

0
18

BULQIZË

Zbardhen detaje të reja nga atentati me breshëri plumbash në Bulqizë. Në një intervistë ekskluzive për gazetarin e “BalkanWeb”, Enver Doçi, njëri prej kushërinjve që ndodhej në mjetin, që u qëllua me breshëri plumbash, rrëfen ngjarjen e tmerrshme, ndërsa tregon dhe si ka nisur konflikti me autorët.

Shaqir Tollja, i cili fatmirësisht iu shpëtoi plumbave bashkë me kushëririn Erlind Tollja, rrëfen ekskluzivisht për “BalkanWeb” se konflikti me autorët ka nisur pasi janë ndarë me fabrikën e kromit në Bulqizë dhe prej atëherë ka pasur sulme ndaj fisit Tollja.https://www.youtube.com/embed/EzlY2BX8HyM

“Më 12 gusht të këtij viti ka pasur një konflikt me kushërinjtë tanë. Më 18 gusht, më ka kapur fëmijën tim 15 vjeç dhe ma ka kërcënuar, i ka vënë armën në kokë. Bëra denoncim në polici dhe na thanë se nuk është një ngjarje tragjike. Më 9 shtator më rrahën mua në 6 e gjysmë të mëngjesit, vetëm se kishim bërë denoncimin për djalin. Ishte vetë i katërti, të maskuar, nxorën armët e më rrahën. Unë isha duke shkuar në punë, më dolën në afërsi të xhamisë, në qytet të ri.

Sot isha duke ikur për punë. Autorët ishin me një “Toyota Land Rover”. Nuk e dimë kush qëlloi nga brenda makinës, pasi ishte me xhama të zinj. Ne i njohim autorët. Ne kërkojmë nga shteti që të zbardhet sa më shpejt ngjarje, që të mos bëjmë ndonjë të pabërë, se dhe ne mund të hakmerremi. Jemi një fis i tërë që rrimë me frikë prej tyre, pasi ata na kanë shpallur luftë”, tregoi Tollja, rrëfen “BalkanWeb”.

(BalkanWeb)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here