Edhe në Itali ulet numri i të infektuarve, në 24 orët e fundit humbin jetën 491 pacientë

0
24

12,030 persona janë testuar pozitivë në 24 orët e fundit në Itali, ndërsa kanë humbur jetën 491 pacientë të infektuar me COVID.

Kurse dje 17,938 raste u shënuan pozitivë, ndërsa  viktima 484. Kështu numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 65,000.

Ditën e djeshme policia italiane ka kryer 88,505 kontrolle, për të verifikuar pajtueshmërinë me rregullat anti-covid në të gjithë vendin.

14 njerëz u shoqëruan në Komisariate dhe 952 u sanksionuan.© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here