Pjesë e grupit kriminal të shpërndarjes së lëndëve narkotike, këta janë shqiptarët e arrestuar dhe në kërkim

0
36

Pas një urdhri përkatës të Prokurorisë së Athinës, policia greke ka publikuar identitetin e 19 personave të akuzuar si anëtarë të një organizate kriminale e përfshirë në trafikun e drogës.

Grupi kishte bazën një kompleks shkollor në Galatsi dhe nga andej shpërndante lëndë narkotike në qendër të Athinës. Grupi u godit më 27 nëntor.

Gjatë operacioni grupit ju sekuestrua 10 kg marijuanë, 172 gram kokaine, 7 peshore, 2 pistoleta, 39.060 euro, 5 makina, 6 motorra dhe 36 celulare.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here