U ndaluan për masat anti-Covid, por ja çfarë fshihnin në makinë 4 të rinj. Mes tyre ishin edhe dy vëllezër shqiptarë

0
20

Dy italianë dhe dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar nga policia në Bolenzo, pasi u kapën me 1 kilogram heroinë.

Sipas mediave italiane, të rinjtë u ndaluan në autostradë për tu kontrollur për masat anti Covid.

Përvecse ishin pa maskë, të rinjve iu gjet edhe sasia e heroinës dhe 3800 euro.

Raportohet se personat ishin duke udhëtuar me dy makina, një Fiet Punote dhe një BMË.

Drejtuesi i Fiat, shqiptari me iniciale J.N, 22 vjeç, u arrestua, ndërsa tre të tjerët, përfshirë vëllain e tij, u raportuan për bashkëpunim në trafikun e drogës. Përveç sekuestrimit të dy makinave, të katërt morën gjithashtu një gjobë prej 533 euro për shkelje të legjislacionit anti Covid.

Burimi : © Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here