Kërkoi një mandat të tretë qeverisës, PD i përgjigjet Ramës: Ato që s’i bëre për 8, nuk mund t’i bësh për 4 vjet. Vetëm ne mund ta sjellim ndryshimin!

0
12

Kërkesës së kryeministrit Edi Rama, që qytetarët t’i besojnë një mandat të tretë Partia Demokratike i është përgjigjur duke thënë se “ato që s’i ka bërë për 8 vite. Nuk mund të bëhen për katër”.

Përmes një shënimi në Twitter, PD thekson se Shqipëria është lënë në baltë nga Edi Rama dhe shqiptarët, sipas saj, e dinë shumë mirë këtë.

Po ashtu citohet se e vetmja forcë që mund të sjellë ndryshimin dhe shpresën, që i duhet Shqipërisë është PD.

Postimi i plotë:

Edi, ato që s’i ke bërë për 8 vjet, s’do t’i bësh për 4 vjet.

Të gjithë shqiptarët e dinë që e ke lënë në baltë Shqipërinë.

Vetëm ne mund ta sjellim ndryshimin dhe shpresën që i duhet Shqipërisë!

Më 25 prill fiton Shqipëria dhe humb Rama.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here