Rama ndërmjetës midis Kosovës dhe Serbisë?/ Edita Tahiri: Mos ta përmend kurrë më! Bëri gabim historik kur…

0
5

Ish-ministrja kosovare për dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit, Edita Tahiri, thotë se kryeministri Edi Rama bëri gabim historik duke tentuar të ndryshojë kufijtë midis në favor sipas saj të Serbisë.

Duke komentuar një deklaratë nga Franca të Ramës i pyetur nëse i kishte kërkuar Presidenti francez Macron të ndërmjetësonte midis dy shteteve, zonja Tahiri thotë që Rama nuk duhet ta përmendë kurrë më këtë temë.

TahiriDëgjova se Edi Rama e paska përmend dialogun Kosove-Serbi ne një kontekst ndërmjetësimi. Është mirë që kurrë mos ta përmend ma sepse njëherë kur ndërhyri bëri gabim historik duke tentuar qe ti ndryshoj kufijtë e Kosovës ne favor te Serbisë e skenarëve serbomëdha te Vuciçit e Millosheviçit!

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here