Peshëngritje/ Shqipëria përzgjidhet vend organizator për Europianin U-17 dhe U-23

0
120

Në mbledhjen e bordit të Federatës Europiane të peshëngritjes që u zhvillua ditën e sotme në Moskë u morën disa vendime të rëndësishme, ndër to u përcaktua edhe kalendari i aktiviteteve për vitin e ardhshëm.

Me 100% të votave nga anëtarët, Shqipëria u përzgjodh si vend organizator për të pritur Kampionatin Europian 2022 për moshat U-17 dhe U-23, aktivitet që do të mbahet tetorin e vitit të ardhshëm në Tiranë.

Lajmin e ka dhënë vetë presidenti i Federarës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjoza nëpërmjet një lidhje telefonike nga Rusia për “Panorama Sport”

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here