Totti: Sapo kalova Covid-19, kujdes nuk është shëtitje në park

Francesco Totti, ish-kapiteni i Romës ka vendosur të thyejë heshtjen në lidhje me Covid-19, sapo u shërua nga virusi.

“Ndodhën dy zjarre në bord, pastaj disa stuhi…”! Rrëfimi i rrallë...

“Paris-presse” ka botuar, të mërkurën e 14 gushtit 1968, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me rrëfimin e fatkeqësive të Leka...

Akademia Franceze e Filmit përjashton Roman Polanskin

Akademia franceze e filmit, Cesar, përjashtoi Roman Polanski, 87 vjeç, si reagim ndaj një mosmarrëveshjeje prej një muaji me regjisorin franko-polak.

Lufta Armeni-Azerbajxhan, reagon Macron: Franca e gatshme të ndihmojë në arritjen...

Teksa një armëpushim i ndërmjetësuar nga Rusia, ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit po respektohet, presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i...

Dënohet me 8 vite burg ish-kryeministri i Kroacisë, akuzohet për korrupsion

Ish-kryeministri i Kroacisë, Ivo Sanader, është dënuar me tetë vjet burgim, pasi është gjetur fajtor për krijimin e fondeve për partinë e...

Ata gjetën kohë për punë në laborator edhe ditën e dasmës:...

Të dhënat pozitive për vaksinën ndaj COVID-19 të BioNTech dhe partnerit amerikan Pfizer Inc janë një sukses i pabesueshëm për çiftin e...

Xhamia e Athinës e hapur vetëm pas 200 vitesh bëhet gati...

Pas viteve të vonesave të shkaktuara nga burokracia, shkurtimet dhe kundërshtimet nga fraksionet fetare dhe politike, xhamia e parë e financuar nga...

Donald Trump vazhdon t’ia refuzojë fitoren, por Joe Biden nis përgatitjen...

Ndonëse Presidenti Donald Trump vazhdon të refuzojë humbjen e zgjedhjeve presidenciale kjo nuk e ka ndaluar presidentin e zgjedhur Joe Biden, që...

Bosnja dhe Kroacia shënojnë shifra të larta të të vdekurve nga...

Autoritetet e Bosnje dhe Hercegovinës raportuan të hënën për 73 viktima të reja nga sëmundja COVID-19 dhe 997 të infektuar nga koronavirusi.

Vladimir Putin i sëmurë rëndë? Zëdhënësi i Kremlinit thyen heshtjen, tregon...

Zëdhënësi i Kremlinit ka mohuar se Vladimir Putin po planifikon të largohet nga presidenca ruse për shkak të një sëmundje. Sipas kritikut...

Zgjedhjet në SHBA, si dhe pse votuan amerikanët

NGA FATOS LUBONJA Se cili do të jetë Presidenti i ardhshëm i SHBA-së nuk është e sigurt në momentin...

Vrau “rastësisht” me thikë 7 vjeçaren në park, shqiptarja shpallet fajtore,...

Një grua shqiptare është deklaruar fajtore për vrasjen me thikë të 7 vjeçares Emily Jones, në një sulm ‘të rastësishëm’ para prindërve...

Raportohet për viktima të tjera civile në luftimet për Nagorno Karabakun

Luftimet për rajonin e shkëputur të Nagorno Karabakun vazhduan edhe në mbrëmjen e së enjtes (06 nëntor). Autoritetet de fakto të rajonit...

COVID-19 i mohoi Shqipërisë dhe Kosovës një projekt madhor, Duka flet...

Presidenti i FSHF-së Amrand Duka, priti sot në një vizitë speciale të programuar më herët, presidentin e Federatës Kosovare të Futbollit, Agim...

Shkon mbi 49 milionë numri i personave të infektuar me Covid-19...

Ka shkuar mbi 49 milionë, numri i njerëzve që janë infektuar me Covid-19 në mbarë rruzullin tokësor. Saktësisht, janë infektuar me koronavirus...

Ndalohet kamioni me njerëz të armatosur në Pensilvani, policia: Po shkonte...

Policia e Filadelfias tha të premten se po heton një komplot të pretenduar për të sulmuar Qendrën e Konferencave të Pensilvanisë, ku...

Kina bllokon mbërritjen e udhëtarëve të huaj

Kina ka bllokuar tashmë mbërritjen e udhëtarëve të huaj që vijnë nga Franca, Itali dhe dhjetëra shtete të tjera shumë të prekura...

Rrezikon humbjen, Donald Trump shpërthen ndaj Gjykatës së Lartë: Shkeli Kushtetutën!

Presidenti i SHBA, Doland Trump, ka shpërthyer në akuza ndaj organeve të drejtësisë amerikane, teksa rivali i tij, Joe Biden, vijon të...

Luftëtarët e lirisë dhe sprova e fundit

Duke qenë ndjekës dhe bashkëjetues i ngjarjeve (për më shumë se një dekadë) në Kosovë, nuk mund të rrija pa i shkruar...

Befasohet Juventusi, Kristiano Ronaldo merr lajm nga Portugalia

Kristiano Ronaldo është ftuar nga trajneri i Portugalisë Fernando Santos për t’iu bashkuar kampionëve në fuqi të Europë për ndeshjet e këtij...

Biden vetëm 6 vota elektorale larg fitores në SHBA, Trump i...

Në Shtetet e Bashkuara ka vijuar numërimi i votave për zgjedhjet presidenciale amerikane. Deri më tani, kandidati demokrat Joe Bien është në...

Kush është familja e Joe Biden? Nga djali problematik, tek vdekjet...

Kandidati president për zgjedhjet e Amerikës, i cili po “lufton” me Donald Trump në zgjedhjet e SHBA 2020, ka pësuar tragjedi të...

Tre skenarët për zgjedhjet në SHBA dhe pasojat për Evropën. Çfarë...

Zgjedhjet e sotme nuk do të jenë përjashtim, edhe nëse kandidati demokrat Xho Bajden do të fitonte me një shumicë të konsiderueshme...

161 mjekë humbën jetën nga COVID-19 brenda një jave në Indonezi

Të paktën 161 mjekë në Indonezi e kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit...

Smaka: Formimi i Asociacionit të komunave serbe, debakli më i madh...

Njëra ndër çështjet me të rëndësishme njëkohësisht edhe më të ndjeshme, me të cilën po përballen institucionet e...

Terroristi, viktima dhe heroina – tre shqiptarët e përfshirë në sulmin...

Një sulm terrorist ka ndodhur dje në Vjenë të Austrisë, duke lënë të vdekur katër civilë dhe të...

Kështu përfitojnë gjigantët e teknologjisë nga kriza e COVID-19

Ndërsa shumë kompani po luftojnë për jetën e tyre, Alphabet, Amazon, Apple, Facebook dhe Microsoft po ecin mirë.

Fletët e votimit mund të grisen për shkak të dezinfektuesit, paralajmëron...

Shpërthimi i coronavirusit në SHBA tashmë ka pasur një ndikim të madh në zgjedhjet presidenciale. Sipas BBC, përcjell Telegrafi,...

Trump parashikon se do të marrë më shumë se 306 vota...

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka dhënë sot intervistën e tij të parë në emisionin Fox & Friends në televizionin Fox News.

Joe Biden viziton varrin e djalit të ndjerë që ishte ushtar...

Joe Biden ka vizituar dy vende të shenjta për të para se të shkon drejt vendlindjes, Scarton. Kandidati demokrat...

TJETËR TËRMET I FUQISHËM GODET IZMIRIN

Ishujt Dodecanese në afërsi të Turqisë janë goditur sërish pak minuta më parë nga një tërmet i fuqishëm.

Eksperti: Aksionet amerikane do të rrëzohen nëse Trump nuk fiton zgjedhjet...

Investitori legjendar Mark Mobius i tha Bloomberg se aksionet në SHBA dhe globalisht mund të vuajnë nëse Donald...

Pesimizmi i Merkel: Kemi para 4 muaj të gjatë e drita...

“Kemi 4 muaj dimërorë të gjatë përpara” dhe “drita në fund të tunelit është mjaft e gjatë”. Këto kanë qenë deklaratat e...

Ekipet e shpëtimit në Turqi shpëtojnë nga rrënojat një grua me...

Një nënë e katër fëmijëve që mbeti nën rrënoja pas tërmetit në Turqi, shpëtoi e gjallë së bashku...

Kompanitë e basteve favorizojnë Biden. Por, lojtarët zgjedhin të vendosin baste...

Kompanitë e basteve në Britani, kanë vendosur ish-zv/presidentin Joe Biden si favoritin për të...

Turqi, shkon në 26 numri i viktimave të termetit

  26 persona humbën jetën dhe të paktën 831 të tjerë u lënduan pas goditjes...

Trump në përfundim të fushatës: Covid – 19, mjekët fitojnë më...

Presidenti Donald Trump ka zgjedhur të kalojë ditët e fundit të fushatës zgjedhore duke...

RËNDOHET BILANCI NË TURQI, SHKON NË 17 NUMRI I VIKTIMAVE, 709...

Bilanci i viktimave të shkatuara nga tërmeti me madhësi 6.6 Rihter është rritur. Sipas mediave turke, deri më...

4 viktima dhe 120 të plagosur! Tërmet 6,6 ballë/ Situatë kaotike...

  4 viktima dhe 120 të plagosur, ky është bilanci aktual i Turqisë, vend i cili ditën e sotme...

Si do të zhvillohet mësimi online/ Vendimi i komitetit teknik për...

Studentët po lënë rezidencat studentore. “4 ditë para nisjes së vitit të ri akademik, komiteti...

TËRMETI/ 6 TË PLAGOSUR NË GREQI, PARALAJMËROHET PËR TSUNAMI

Të dhënat e para nga Greqia raportojnë për 6 të plagosur në ishullin Samos...

GËZIM NË ÇASTE TMERRI/ TËRMETI NË IZMIR, MOMENTI KUR GRUAJA NXIRRET...

Fatmirësisht një grua është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e ndërtesave të shembura në Izmir, si pasojë e...

SHIKONI NDËRTESAT E RRËZUARA NË TURQI NGA TËRMETI SHKATËRRIMTAR (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7 ka goditur sot Turqinë dhe Greqinë. Epiqendra...

PAMJE TË FRIKSHME TË URAGANIT ZETA, VALË MË TË LARTA SE...

Mbrëmjen e së mërkurës uragani Zeta ka përfshirë juglindjen e Luizianës. Zeta bëri zbarkimin me erëra 110 mph...

Krani gjigant filloi të sillej, copëzat e materialit ndërtimor binin në...

Një kran gjigant në maje të një ndërtese të lartë në Manhattan kishte filluar të lëviz nga erërat e forta, duke bërë...

Franca pranë mbylljes totale, parisienët ia mësyjnë dyqaneve dhe largohen nga...

Në Francë nga sot hyjnë në fuqi masat e reja mbrojtëse që kanë për qëllim parandalimin e përhapjes...

“Problemi” i fotografive të grave në gurët e varreve në Iran

"Të shohësh gurin e varrit pa fotografinë e nënës sime, ishte tronditëse", tha një banore e qytetit Rojan. Disa...

Rritet bilanci! Dy të vdekur nga sulmi me thikë në Nisë

 29/10/2020 10:02   Dy njerëz kanë vdekur dhe të paktën një person tjetër është plagosur në një goditje me thikë...

FOTO/ Sulm terrorist me thikë në Nisë të Francës: Një i...

29/10/2020 Një person është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me thikë pranë një kishe...

Harley-Davidson prodhon një biçikletë, por mos e quani Harley

Harley-Davidson, kompania ikonë e motoçikletave të fuqishme për aventura me dy rrota, ka vendosur të krijojë një biçikletë elektrike, me synimin për...