07:32, 15/10/2020 Sot pritet t’u jepet lamtumira e fundit dy vëllezërve deçanas që u goditën për vdekje nga treni në një qytet të Gjermanisë. Njëri nga familjarët e viktimave, ka njoftuar se trupat e pajetë të 13 vjeçarit dhe 17 vjeçarit mbrëmë...
ARTUR ZHEJI Dy partitë e mëdha nisën dje fushatën. Pamë dy fytyra krejtësisht të ndryshme. Pamë një fytyrë të freskët, të motivuar të zotit Basha, plot vizion dhe me një ritëm të brendshëm si një makinë “Ferrari”, që xhiron gomat...
Mjeku Erion Dasho i është drejtuar me një rekomandim Ministrisë së Shëndetësisë, që të pezullojë përkohësisht fushatën e imunizimit me CoronaVac, për shkak të dy vdekjeve të papritura që e kanë kryer vaksinën. Mjeku thotë se njërin prej rasteve e...
Ndonjëherë gjërat më të zakonshme mund të fshehin diçka krejt të pazakonshme.  Në fotot e mëposhtme ndodhi e njëjta gjë. Ky kaktus çeli një lule Një kivi brenda kumbullës
Këngëtarja e dashur për publikun shqiptar Arilena Ara u përfol prej një kohe të gjatë për një lidhje të mundshme me menaxherin Popi Kola. Këto thashetheme u nxitën nga publikimet e tyre të shumta së bashku në rrjete sociale, por...
Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, është duke e shijuar në maksimum lidhjen e saj të rem e biznesmenin Fisnik Syla. Ditë më parë ajo bëri të ditur se pranoi një propozim për martesë, teksa gjatë tërë javës ka publikuar...
Në mbledhjen e bordit të Federatës Europiane të peshëngritjes që u zhvillua ditën e sotme në Moskë u morën disa vendime të rëndësishme, ndër to u përcaktua edhe kalendari i aktiviteteve për vitin e ardhshëm. Me 100% të votave nga...
PD po mban sot tubimin e që çel zyrtarisht fushatën zgjedhore të demokratëve për zgjedhjet e 25 prillit.  Në podiumin e improvizuar organizatori u bën vazhdimisht thirrje pjesëmarrësve në sheshin “Nënë Tereza” që të qëndrojnë në makina, të ngrenë dy gishtat lart dhe t’u bien...
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e veçantë me rastin e Ditës ndërkombëtare të përkujtimit dhe nderimit të viktimave të krimeve të gjenocidit, ka thënë se Serbia kreu gjenocid dhe ‘ne ishim viktima të këtij krimi’. “Dhuna mbi viktimat e gjenocidit...
Pjesa e dytë e vazhgimit në profilet zyrtare të politikanëve kryesorë në Shqipëri. Kë ndjek Erion Braçe, Erion Veliaj, Taulant Balla, Petrit Vasili dhe Fatos Nano. Socialistët ndahen edhe për kandidatin e preferuar për president në Amerikë. Ndërkohë lupës nuk i ka shpëtuar as ambasadorja Yuri Kim.Erion...