Një kran gjigant në maje të një ndërtese të lartë në Manhattan kishte filluar të lëviz nga erërat e forta, duke bërë që copëza të materialit ndërtimor të bien nga ndërtesa dhe të përfundojë në rrugë. Në vendin e ngjarjes ishin dërguar menjëherë ekipe...
Versioni më i fundit i aplikacionit YouTube për televizorët android tani mbështetet edhe në videot 8K, sipas tvbeurope. Shikuesit kanë nevojë për një TV Android 8K me Android 10 ose më të ri. Televizori duhet të mbështesë kodeksin AV1 (me deshifrim 8K) dhe aplikacioni...
Lista Serbe e dirigjuar nga Beogradi zyrtar,po tenton të instalojë struktura të qëndrueshme paralele në dy komuna të Kosovës. Kandidati për deputet nga Lista Serbe në zgjedhjet e fundit parlamentare të Kosovës, Milan Kostiq, u emërua “kryetar i Autoritetit të Përkohshëm të Komunës së Vushtrrisë” me vendim...
Michael Spath ka shërbyer vullnetar si snajperist në luftën e Kosovës në Koshare. Spath gjatë luftës së Kosovë është plagosur tri herë. Snajperi Spath, nga ish-presidenti Hashim Thaçi është dekoruar me Urdhrin “Adem Jashari”, si dhe ka marrë edhe nënshtetësinë...
 27/10/2020  Qentë duan të luajnë me lodra, si dhe t’i bëjnë njerëzit të vrapojnë pas tyre, por ky qen i lezetshëm duket se ka një hobi të ri. Atij i pëlqen të luajë bilardo dhe duket që është mjaft i mirë...
Komisioni Evropian ka propozuar kontrolle më të rrepta mbi eksportet e vaksinave Covid pasi akuzoi firmën suedezo-britanike AstraZeneca se nuk ka respektuar kontratën e saj për furnizimin e vendeve të BE. Planet, të cilat do të diskutohen nga udhëheqësit e...
Jahti i llojit Velier i cili u gjet i braktisur në det të hapur pranë zonës së Patokut në Kurbin, dyshohet të jetë vjedhur. Ky wshtw konkluzioni qw ka dalw policia ddhe prokuroria e Kurbinit pas veprimeve hetimore që janë kryer. Ndërkohë Prokuroria...
12,030 persona janë testuar pozitivë në 24 orët e fundit në Itali, ndërsa kanë humbur jetën 491 pacientë të infektuar me COVID. Kurse dje 17,938 raste u shënuan pozitivë, ndërsa  viktima 484. Kështu numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 65,000.
Ky i fundit, pas mesazheve të shumta që ka marrë, ka vendosur që të adresohet publikisht duke sqaruar edhe njëherë sesa i gjatë është.  TIRANË– Deklarata e kryeministrit Edi Rama, një javë më parë se nuk ka hajdut të gjatë 2 metra, ka bërë xhiron e...
Fermeri italian, Cristian Mallocci, nuk u besonte syve të tij kur pa se një qenushë, lindi një qen me gëzof të gjelbër. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Malloci drejton një fermë në ishullin mesdhetar të Sardenjës me kunatin e tij Giannangelo Liperi.