07:32, 15/10/2020 Sot pritet t’u jepet lamtumira e fundit dy vëllezërve deçanas që u goditën për vdekje nga treni në një qytet të Gjermanisë. Njëri nga familjarët e viktimave, ka njoftuar se trupat e pajetë të 13 vjeçarit dhe 17 vjeçarit mbrëmë...
13:42, 19/10/2020 Për arsye të pandemisë, skuadra e Bajernit nuk përdori si zakonisht dhomën e zhveshjes në stadiumin e Bilefeldit, por një dhomë të sajuar në një shkollë filloreje që ndodhej aty pranë. Kjo, pasi në stadium, dhoma e zhveshjeve nuk i...
21:28, 15/10/2020 Gazetari Berat Buzhala në emisionin Pressing ka thënë se Agim Ademi, kryetari i Federatës, ka Covid-19, por ai nuk e ka treguar. “Kam informacion që Agim Ademi është i infektuar me Covid”, tha Buzhala në Pressing. Sipas gazeta...
13:50, 19/10/2020 Në komunikimin e përjavshëm me gazetarët, Presidenti i Republikës Ilir Meta ndërsa e cilëson të domosdoshëm mbajtjen e maskave mbrojtëse në masivitet si domosdoshmëri, deklaroi se akti i qeverisë për të gjobitur qytetarët që nuk mbajnë maska është maskaradë. Ndërkohë...
Kur miliona njerëz nuk do shkojnë e vijnë më çdo ditë në metropole, kjo do të këtë pasoja dramatike në sektorë të ndryshëm të biznesit. Përvojat e mira me homeoffice në krizën e Coronës me zyrën u kanë bërë me...
Rreth 13 civilë janë vrarë dhe më shumë se 40 njerëz janë plagosur për shkak të një sulmi me raketë në orët e para të mëngjesit në qytetin e Ganjas të Azerbajxhanit. Sipas Al Jazeera, përcjell Telegrafi, lajmin e bëri të ditur zyra e prokurorit...
Një senator brazilian dyshohet se u kap me një shumë të madhe parash të fshehura në të brendshmet e tij, gjatë një bastisjeje nga Policia Federale të mërkurën. Sipas CNN, përcjell Telegrafi, bastisja erdhi si pjesë e një hetimi të gjerë për shkak të keqpërdorimit...
Suedia ka filluar të raportojë për shtim të rasteve të reja me coronavirus. Të enjten ka regjistruar 1.075 raste, derisa dje 596 raste. Suedia ka pasur një qasje më ndryshe nga vendet e tjera, duke lënë të hapura shumicat e shkollave, restoranteve dhe objektet...