Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha nuk mori pjesë sot në mitingun e hapjes zyrtare të fushatës elektorale. Në rrjetet sociale, ai ironizon aktivitetin e PS-së të zhvilluar në sheshin “Skënderbej” duke theksuar se “mandati i tretë i Ramës...
Një avion ushtarak britanik është rrëzuar sot në Cornwall, në Anglinë jug-perëndimore. Mediat e huaja shkruajnë se policia lokale që ka shkuar në vendin e aksidentit raporton se fatmirësisht nuk ka viktima. “Ekipet e shpëtimit kanë nxituar në zonën St. Martins të...
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ftoi të gjithë qytetarët përmes rrjeteve sociale të bëhen pjesë e shpalosjes së programit të kësaj force politike. “S’ka kohë për pushim! S’ka kohë për premtime boshe! S’ka kohë për të çuar dëm asnjë votë! Është kohë...
PD po mban sot tubimin e që çel zyrtarisht fushatën zgjedhore të demokratëve për zgjedhjet e 25 prillit.  Në podiumin e improvizuar organizatori u bën vazhdimisht thirrje pjesëmarrësve në sheshin “Nënë Tereza” që të qëndrojnë në makina, të ngrenë dy gishtat lart dhe t’u bien...
Drejtuesi Politik i Partisë Demokratike për Elbasanin, Gazment Bardhi u takua me disa gra sipërmarrëse, të cilat i shprehën shqetësimet e tyre për vështirësitë dhe barrën e madhe fiskale që kanë. Njëra prej tyre drejton një fasoneri dhe shprehet se...
Peshëngritësi shqiptar, Arbër Çerçizi është përjashtuar përjetë nga Federata Shqiptare e Peshëngritjes pasi në testet antidoping ka dalë se sportisti kishte konsumuar lëndë narkotike, të llojit kokainë. Lajmin e ka bërë vetë të ditur presidenti i Federatës së Peshëngritësve, Elez Gjoza ,...
Biznesmeni Gjergj Luca është shprehur se e ka lënë në harresë incidentin e ndodhur me kandidatit për deputet të PD, Luçiano Boçi, konflikt i ndodhur pak ditë më parë në një lokal në Labinot. “Harresa është gjeja më e mrekullueshme...
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mbështet deklaratat e kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, në lidhje me sjelljen e partive politike dhe institucioneve gjatë fushatës zgjedhore. Sipas OSBE, janë disa parakushte si zbatimi i dispozitave të legjislacionit zgjedhor, ndalimi i përdorimit të...
Lista Serbe e dirigjuar nga Beogradi zyrtar,po tenton të instalojë struktura të qëndrueshme paralele në dy komuna të Kosovës. Kandidati për deputet nga Lista Serbe në zgjedhjet e fundit parlamentare të Kosovës, Milan Kostiq, u emërua “kryetar i Autoritetit të Përkohshëm të Komunës së Vushtrrisë” me vendim...
Duke reaguar pas ngjarjes së rëndë kur një burrë që kishte ndërruar jetë ka qëndruar 70 ditë në morg ndërsa familjarët nuk dinin asgjë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta e konsideron një ngjarje të papranueshme. Ai thekson se do të...