Mjeku Pëllumb Pipero u bën thirrje drejtuesve të institucioneve fetare që të reduktojnë sa më shumë ceremonitë fetare. Ai tha se ato duhet të pezullojnë aktivitetin e tyre për disa kohë për shkak se rreziku i infektimit është më i madh në ambiente të...
Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra. Këtë shprehje Edi Rama e ka shumë qejf ta përmendë, sa herë që ai beson se ka kapur të tjerët duke gënjyer. Por ku kapet vetë në mashtrim e fut kokën në rërë si struci.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, se bashku me kreun e OBSH për Europën dr. Hans Kluge kanë vizituar spitalin COVID1 për të inkurajuar stafet mjekësore, ku prej më shumë se 8 muajsh po trajtohen të prekurit me COVID19 . Manastirliu ka...
TIRANË Komisioni i Ekonomisë miratoi një shtesë fondi prej 12 milion dollaresh ne buxhetin e ministrise se shendetesise per rimbursimin e medikamenteve anti-covid qe perdoren per kurim nga qytetarte. Ndryshimet e bene ne diskutimet nen per nen te projeketbuxhetit 2021. Po ashtu u miratua...
Një burrë nga Rumania i cili dhjetë ditë më parë u diagnostifikua me COVID-19, ka ndërruar jetë sot në spitalin Devi, ka bërë të ditur e bija e tij përmes profilit në Facebook. Toma Avrigean, 67-vjeç, për disa ditë kishte pritur për një shtrat...
Komiteti i Ekspertëve të qeverisë së Edi Ramës sot ka prezantuar masat e reja për luftën ndaj koronavirusit Covid-19. Sipas Komitetit do të ndalohet qarkullimi i qytetarëve në të gjithë Shqipërinë  nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit. Por...
Profesoresha e Sëmundjeve Infektive Pediatrike EKPA  Lena Papaevangelou njoftoi sot se në 24 orët e fundit në Greqi u zbuluan 1 490 raste të reja të koronavirusit, ndërsa kishte një rekord të ri negativ të vdekjeve me 41 vdekje në 24 orët e fundit.
Pas ndarjes nga jeta të mundësit dhe trajnerit të njohur shqiptar, Shkëlqim Troplin, pas infektimit me koronavirus ka reaguar spitali i Durrësit. Në një prononcim për “Panorama.al” spitali sqaron se Troplin është paraqitur në urgjencë në datën 8 nëntor, por...
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit kemi një rritje alarmante të rasteve të reja me 525 raste si dhe 12 humbje jete.Kështu numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë në të gjithë vendin ka shkuar në 24,731, ndërsa ai i viktimave...
Autoritetet e Bosnje dhe Hercegovinës raportuan të hënën për 73 viktima të reja nga sëmundja COVID-19 dhe 997 të infektuar nga koronavirusi. Në territorin e Federatës së Bosnje dhe Hercegovinës, u regjistruan 608 të infektuar me koronavirusin e ri dhe 52 të vdekur.