Prej orës 09:00 të mëngjesit të kësaj të shtune ka nisur procesi i zgjedhjeve brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim, që do të zgjasë deri në orën 16:00. Anëtarët e LSI-së po votojnë këtë të shtunë për forumet drejtuese dhe do të përcaktojnë strukturat që do...
I pyetur nga gazetarët se çfarë veprimi ligjor do ndërmerrte Presidenti tani që ligji i ri për Presidentin, nuk e lejon nga ana kushtetuese të shpërndajë Parlamentin, Presidenti Meta u shpreh se ka popullin e 2 Marsit, që sipas tij është edhe më i madh.
Pjesa e parë nga bashkëbisedimi i Kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi me gazetarët Do të doja që ta fillonim bashkëbisedimin tonë në kuadër të fillimit të vitit të ri akademik, edhe pse si gjithmonë studentët shqiptare gjenden të papërgatitur, gjenden përballë fakteve të kryera...
Ish-deputet i LSI-së, Përparim Spahiu ka kritikuar Qeverinë, për masat e ndërmarra në ekonomi, ndërkohë që vendi ka pasur rritjen e gjashtë më të lartë të borxhit publik në rajon, në krahasim me periudhën e para krizës. Sipas tij, vendi ynë renditet i fundit...
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka qëndruar përreth 30 minuta në selinë e Kryeministrisë ku ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Nuk dihet tema e takimit të zhvilluar midis tyre.
NGA FATOS LUBONJA Se cili do të jetë Presidenti i ardhshëm i SHBA-së nuk është e sigurt në momentin që shkruaj këtë shkrim. Skenarët janë ende të hapur edhe për shkak se Presidenti Trump ka deklaruar se do të çojë në gjykata apo rinumërim...
Deputeti Lefter Maliqi,  ka folur në lidhje me ndryshimet e fundit të Kodit Zgjedhor. Maliqi ka thënë se ishte kreu i shtetit ai që ka punuar për mbrojtjen e Kushtetutës, ndërkohë që ka shtuar se Komisioni i Venecias do të vlerësojë marrëveshjen e 5 qershorit. Deputeti ka...
Në deklaratën e tij nga foltorja e Kuvendit, Balla kujtoi se janë miratuar edhe penalitete të tjera më të rënda “nëse këto qytetarë nuk vënë mend e me dëshirë dhe vetëdije bëhen përhapës të këtij virusi vrasës”. Balla e quajti të vështirë situatën në...
Rritja e numrit të të infektuarve me Covid-19 si dhe viktimave janë ende brenda parashikimeve të qeverisë dhe të grupit të ekspertëve që i asiston. Pamundësia financiare për të menaxhuar një mbyllje të dytë nga ana e shtetit shqiptar, duket...
Kryeministri Edi Rama në një konferencë për shtyp ku foli për  procesin e rindërtimit , ka prekur edhe çështjen e shumë familjeve që jetojnë në çadra dhe që akoma nuk ka pasur një verifikim për ta. Sipas Ramës ata familje...