Policia e Lezhës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Distanca”. Uniformat blu kanë arrestuar dy persona, të cilët kanë tentuar të trafikojnë bomba me telekomandë për shpërthim në distancë. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “Balkanweb” se në pranga kanë rënë shtetasit...
4 persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen për kultivim kanabisi. Pas një hetimi 3-mujor në kuadër të operacionit policor të koduar “Vela”, u arrestuan shtetasit me inicialet D. Ll., 46 vjeç, A. Gj., 44 vjeç, F. N., 46 vjeç dhe A. D., 47 vjeç,...
Operacioni Forca e Ligjit eshte ndalur ne Durres dhe Vlore, ndersa iu ka kerkuar 3 subjekteve qe te deklarojne pasurine brenda 48 oreve. Gazetarja Dorjana Bezat raporton per BalkanWeb se behet fjale per shtetasit: Elton (Isa) Ferizi, Ilir dhe Shkëlqim Keka. NJOFTIMI I OFLNë...
BULQIZË Zbardhen detaje të reja nga atentati me breshëri plumbash në Bulqizë. Në një intervistë ekskluzive për gazetarin e “BalkanWeb”, Enver Doçi, njëri prej kushërinjve që ndodhej në mjetin, që u qëllua me breshëri plumbash, rrëfen ngjarjen e tmerrshme, ndërsa tregon dhe si ka nisur...
Policia e Dibrës ka parandaluar një ngjarje kriminale, duke arrestuar një 46-vjeçar, që ushtronte dhunë dhe kërcënonte për vrasje bashkëshorten Në pranga ka rënë shtetasi E. P., ndërsa i janë sekuestruar një armë zjarri automatik dhe 18 fishekë. Njoftimi i policisë:
Në Instagram ka njerëz, sidomos vajza, që bëhen shumë të bukura, falë efekteve në Instagram.E një nga modelet që ka guxuar të dal pa filtera të tilla, është Trejsi Sejdini. Në fotografinë e hedhur në Instagram, Trejsi shihet se...
Kryeministri Edi Rama uron shefen e Infektivit, Najada Çomo, për ditëlindje. Në një mesazh në ‘Facebook’, Rama shkruan mes të tjerash se “Forca e shembullit të saj sot është frymëzim dhe vijë ndarëse mes shumicës dërrmuese të shqiptarëve, që punojnë, rezistojnë e triumfojnë me...
Policia e Elbasanit ka arrestuar një 29-vjeçar, pasi ka goditur dhe kanosur një mjek në krye të detyrës. Në pranga ka rënë i riu K. G., pasi ka goditur mjekun e Urgjencës në Spitalin e Elbasanit, 55-vjeçarin Sh. K. “Specialistët për...
Adrola Dushi ka tërhequr sërish vëmendjen, pasi modelja bukuroshe në Instatrory i drejtohet njerëzve që gënjejnë.Edhe pse në fund të postimit ka shkruar “e huazuar”, çdo gjë e merr nismën nga diku, prandaj edhe fjalët që shkruhen në postim mund t’i drejtohen dikujt. “Mirëmëngjesi...
Policia e Durrësit ka arrestuar një 20-vjeçar, i cili nuk i është bindur urdhrit për ndalim, ka përplasur disa mjete dhe është larguar nga vendi i aksidentit. Njoftimi i policisë: Shërbimet e Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim...