Nevil Dede do të drejtojë Tiranën. Lajmi konfirmohet nga klubi bardheblu nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare. Ashtu siç u raportua gjerësisht në dy ditët, ish-futbollisti i 25-herë kampionëve të Shqipërisë rikthehet për herë të tretë në stolin e ekipit kryeqytetas.Në këtë mënyrë, Dede pason Emanuel Egbonë,...
Ish-agjenti i Karim Benzemas, Karim Djaziri e ka kritikuar Raphael Varanen për formën e tij në këtë edicion, duke thënë se është shndërruar në hije të tij. Real Madridi pësoi edhe disfatën e dytë në këtë edicion në La Liga, pasi në të dielën...
Presidenti Ilir Meta ka shprehur kënaqësinë për vlerësimin me titullin e lartë ”Mjeshtër i Madh” 7 ish-futbollistët e Tiranës duke nisur nga Osman Mema, Bedri Omuri deri tek Krenar Alimehmeti e Mirel Josa. Meta thotë se këta futbollistë kanë falur emocione të paharruara dhe...
“Jemi ne ekipi për tu mundur”. Me një qetësi absolute, Egbo u shpreh i bindur në aftësitë e ekipit të tij, pavarësisht se ishte i detyruar të niste këtë sezon pa të paktën katër titullarë fiks. Tirana vërteton profecinë e Egbos, ndaj Kukësit bardheblu...
8 mars 2020, kjo ishte hera e fundit që Milan kishte pësuar një humbje, në “San Siro” kundër Geona, një ditë përpara mbylljes totale që iu nënshtrua Italia për shkak të pandemisë që solli COVID-19. Pas 242 ditësh kuqezinjtë pësuan humbjen e parë duke i dhënë fund...